Multipower Vita Gelatine

Vita Gelatine to suplement marki Multipower w proszku, będący białkiem kolagenowym o dużej biodostępności. Zawiera 61% żelatyny i 23% hydrolizatu białka kolagenowego. Niedobór kolagenu w organizmie między innymi odpowiada za obniżenie odporności i sprawności funkcji życiowych, także za bóle mięśni, występujące przy przetrenowaniu. Dlatego suplement zalecany jest szczególnie osobom uprawiającym sporty zagrażające stawom, obciążającym więzadła i ścięgna, również pacjentom po kontuzjach, operacjach i złamaniach kości.

Z Vita Gelatine, jak nazwa wskazuje, przygotowujemy smaczną galaretkę o smaku malinowym, po rozpuszczeniu w ciepłej wodzie i ostudzeniu wstawiamy ją do lodówki. Zwykle w ciągu dnia należy spożyć jedną , dwie porcje tego suplementu.

Inne składniki Vita Gelatine to kwas cytrynowy, maltodekstryna, czyli cukier złożony, węglowodan, który długo się wchłania do organizmu, pozwalając na dopływ energii przez dłuższy czas. Kolejne składniki to proszek z soku buraka cukrowego oraz olej roślinny, które wzbogacają suplement w substancje dodające energii. Najważniejszym jednak składnikiem tej odżywki jest białko kolagenowe, przyczyniające się do regeneracji stawów i więzadeł.

Copyright (c) 2011 MegaPower.pl